top of page
Search

Patikimasis kalendorius

Kaip mus įdomiai veikia kalendorius. Skaičiuojame dienas, savaites, mėnesius ir metus. Visas gyvenimas sudėliotas, darbai suplanuoti ir planuojami savaitėmis. Sakome, kad projektą būtina atlikti per penkias darbo dienas. Kitaip tariant, per savaitę. Arba per tris savaites, ar per du mėnesius grąžinti paskolą.


Kodėl tokie skaičiai? Romėnai kalendomis vadino kiekvieną pirmąją mėnulio fazės dieną. Mėnulio fazės keičiasi apytiksliai kas septynias su puse dienos. Tai susideda į beveik trisdešimties dienų astronominį mėnulio mėnesį.


Taigi, mes žinome, kad savaičių skaičiavimas remiasi kosminiu pagrindu.


Įdomu tai, kad senovės Romos imperijoje ši diena buvo skolų sumokėjimo diena. Lotynų kalboje calendarium reiškė sąskaitų knygą, registrą. Kalendoriuose būdavo įrašomos sąskaitos ir skolos.


Per visą žmonijos istoriją žmogaus tarpusavio santykiai visuomet buvo kebli tema. Toks įspūdis, kad mes nuo senovės naudojame gamtos ir astronomijos reiškinius laikytis įsipareigojimų vieni kitiems. Tarsi trečiąją šalį, kuri yra niekam nepavaldi ir ja galima pasitikėti sudarant įvairius sandorius. Mėnulis visuomet patekės laiku.


Tokia sistema išliko ir iki šių dienų. Mes kalendorių naudojame ne tik imti paskolas ir jas mokėti, tačiau ir susikurti savo planus, matuoti progresą finansų srityje, kaip metame svorį ir taip toliau.


Kalendorius yra tai, kas nekeičiama ir nejudinama. Visa kita galima keisti, kalendoriaus - niekada.


Bet kartais, labai retai, mes galime suprasti, kad pamiršome kokia šiandien diena- trečiadienis ar sekmadienis? Tarsi vidinio planuotojo nagai pabūtų atbukę ir leistų dienai trumpam išsprūsti.


Kaip Jums toks jausmas?

bottom of page